"Карпати" - "Динамо" 1:1. Нічия, як перемога

Ассистенты: Скорейко, Антимійчук (обидва - Черновці)

Батіста 90 Шацьких 31
Тлумак, Іщенко, Распопов, Пшеничних, Лапко, Годвін, Шмаков (Ідахор 84), Худоб'як (Фещук 72), Сучков, Кобін, Батіста (Тимчишин 90) Шовковський, Родольфо, Несмачний, Родріго, Каддурі, Маркович, Михалик, Гусєв (Белькевич 56), Юссуф, Ребров (Фаркаш 72), Шацьких
Попередження: Кобін 12, Сучков 55, 90, Батіста 59 Попередження: Каддурі 49, Родріго 80, Шацьких 90
Вилучення: Сучков 90
Для молодої львівської команди настала черга другого іспиту на зрілість – матч проти київського „Динамо”. Перший іспит не склався: „Шахтар” переміг „Карпати” 4:1. Проте, „зелено-білі” показали, що можуть грати проти грандів. Сьогоднішня гра це довела.

„Карпати” розпочали гру з одним чистим форвардом – Батістою, який отримав право грати у цій грі через нововведення ПФЛ про розподіл жовтих та червоних карток. Допомагати йому повинен був Худоб’як, але частіше він грав у центрі та на обох флангах. „Карпати” намагалися грати широко, практично не зловживати індивідуальними діями. „Динамо” ж навпаки, за рахунок досвіду гравців. Перші півгодини пройшли без яскравої переваги когось з суперників. Команди обмінялися ударами Реброва та Сучкова. „Динамо” атакувало гостріше, „Карпати” сподівалися на швидких Кобіна та Худоб’яка під час контратак. Зрештою, в обороні „зелено-білі” не засиджувалися – намагалися тримати м’яча та при нагоді бити у бік воріт. На 31-й хвилині кияни подали кутовий, Шацьких, перший зорієнтувався в ситуації і пробив ворота Тлумака. До перерви, „Карпати” мали кілька нагод відігратися. Двічі пробивав Худоб’як. Його перший удар особливих труднощів Шовковському не склав. З другої спроби, Ігор мало не забив. Поклавши корпус він ефектно пробив. „Круглий” летів у „дев’ятку”, та Шовковський, як у старі-добрі часи, так само ефектно витягнув практично „мертвого” м’яча.

Друга половина гри видалася доволі грубою. Дивував своїми діями арбітр Годулян. Кілька непорозумінь з боковими суддями, спірні офсайди, коли Батіста двічі виходив сам-на-сам з Шовковським. Забігаючи вперед – коли Родріго грубо вдарив по ногам Сучкова ззаду, суддя обмежився лише жовтою карткою. Натомість, коли Сучков у кінці гри не коректно повівся щодо Фаркаша, Годулян одразу показав йому другу жовту картку і вилучив з поля.

У „Динамо” непогано виглядав Шацьких. Кілька разів він та Ребров віддавали гострі передачі на хід партнерам, але Іщенко та Пшеничних загрози біля власних воріт ліквідовували. У другому таймі гостям практично не вдавалося пробити по воротах Тлумака. У середині тайму Юссуф, після подання кутового таки пробив головою, але у ствір воріт не влучив. А на останній хвилині удару завдавав Михалик – надійно зіграв Тлумак.”Карпати” атакували гостріше. Але як вже говорилося, суддя фіксував офсайди. Анатолій Дем’яненко, розуміючи, що в команди розладилася гра, випускає молодого угорця Балаша Фаркаша. Перше його знайомство зі Львовом – корпус від Шмакова і „свіжий” динамівський легіонер опиняється за лінією поля.

Неприємний епізод трапився в середині другого тайму. Худоб’як отримав травму і попросив заміну. Замість нього вийшов Фещук, а згодом Ідахор. Саме колишній гравець „Динамо” і став одним із співавторів голу. На останній хвилині гри він попобовся з Шовковським після навісу, м’яч відскочив до Сучкова на фланг. Білорус вирізав м’яча на лінію воротарського майданчика і Батіста потужним ударом у падінні головою увігнав його під перекладину. Шовковський у цьому епізоді, як то кажуть, загубив ворота. Суддя компенсував три хвилини. „Динамо” кинулося на ворота Тлумака, але ледь не пропустили самі – у „Карпат” не вдалося кілька контратак. Після фінального свистка стадіон радів, як після перемоги. До речі, фани київського „Динамо”, знаючи про проблеми „Карпат”, вирішили їх підтримати і ще у першому таймі пустили по трибунах великий банер, розмальований синім, білим та зеленим кольорами: „Стадіон „Україна” – „Карпатам”.

Прес-конференція

Анатолій Дем’яненко, головний тренер „Динамо”

Гра видалася важкою, після перемоги над „Шахтарем”. Потрібні були свіжі сили. Ми зіграли сьогодні не яскраво, очевидно, на це є певні причини. У нас дуже насичений графік, мабуть не все гаразд з психологією. До того ж, важким було поле. Нам є про що поговорити.

Олександр Іщенко, головний тренер „Карпат”

Ми сподівалися на результат і дуже приємно, що наші сподівання виправдалися. Звичайно, були проблеми і їх можна було побачити на полі. Наша задача була – не грати другим номером. Так часто роблять українські команди, але більше, аніж на півтора тайми, їх не вистачає. Я вважаю, що результат по грі. Шкода, що пошкодження отримав Худоб’як, воно досить серйозне і, мабуть, у цьому сезоні він більше не зіграє.